Menü
Yatılı Kur'an Kursu

Serhat Ulu Camii

Devam Eden İnşaatlar

Hoş Geldiniz
Misyonumuz; Toplumun dini ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dininin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Vizyonumuz; Ardahan'da İslam Dinine ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
Bir Yetime Aile Olabilmek

İL MüftüsüÜlkemizde devlet himayesinde bulunan 11.000 yetim çocuğun varlığından söz edilmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı da “Koruyucu Aile” adı altında bu yetimlere sahip çıkılması konusunda farkındalık oluşturmak için büyük bir gayretle çalışmaktadır. Kurum merkez ve taşra teşkilatları olarak bu acı gerçeğe dikkat çekmek, bu konudaki vicdani sorumluğu hatırlatmak ve bu çocuklarımızın aile ortamında büyümelerine katkı sağlamak amacıyla ülkemiz genelinde 2015 yılı Aile Haftası’nda çeşitli paneller düzenleniyor. 

MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

Mehmet GÖRMEZ15 Mayıs 2015 Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece, Peygamberimizin (sas) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç gecesini yeniden idrak edeceğiz. Recep ayının 27. gecesinde gerçekleşen bu tarihî yolculuk İsra adı verilen bir gece yürüyüşüyle başlamış, oradan da semaya uzanmıştı. Kutlu yolculuğun ilk aşaması Kur’an-ı Kerim’de şöyle anlatılmaktadır: “Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.”

Aile İçi İletişim ve Karşılıklı Roller

İl Müftüsüİl Müftülüğü, günümüzün en önemli sorunlarından biri olan “Aile İçi İletişim ve Karşılıklı Roller” konusuna dikkat çekmek için 02 Mayıs Cumartesi günü Halk Eğitim Merkezinde bir program düzenledi. Üç oturum halinde gerçekleşen programa konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığından Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Faruk GÖRGÜLÜ ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Ülfet GÖRGÜLÜ davet edildi. Aile toplantısı havasında geçen programın selamlama ve açılış konuşmasını yapan İl Müftümüz Aytekin YILMAZ;

Ardahan Üniversitesinde Kutlu Doğum Coşkusu

Üniversite

2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri içerisinde Ardahan Üniversitesi ve İl Müftülüğü ortak  program düzenlendi. Düzenlenen programa  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hanifi PALABIYIK, Prof. Dr. Orhan SÖYLEMEZ, diğer öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ

İL MÜFTÜSÜ

Ömür bir su gibi akıp gidiyor, dakikaları saatler, saatleri günler, günleri aylar, ayları ise yıllar takip ediyor. İnsan bir yolcu, dünya bir han gibidir. Ömrü olan nice sevinç ve hüznü birlikte yaşıyor. Bu yıl yine kutsal manevi bir iklime yaklaşıyoruz.

Bu gün çok sevinçliyiz çünkü 20 Nisan 2015 tarihinde sevgili Peygamberimiz (As.) in doğumunun 1444. yılını kutluyoruz. O’na, âl ve ashabına salat ve selam olsun. Bu gün aynı zamanda mübarek üç aylar diye bilinen kutsal hasat mevsiminin başlangıcına rasgelmektedir. Bu ise ayrı bir sevinç vesilesidir.

Kağızman’da Allah Resulüne Sevgi Seli

KağızmanKutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kağızman İlçe Müftülüğünün düzenlemiş olduğu “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu konferansa konuşmacı olarak İl Müftümüz Aytekin YILMAZ davet edildi. Halk Eğitim Merkezi salonunda dinleyicilere hitap eden Müftü YILMAZ konuşmasında; 

Kapalı Cezaevinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

CEZAEVİ2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri içerisinde Ardahan B Tipi Kapalı cezaevi de unutulmadı. Cezaevi Vaizi  Şadi DEMİR tarafından Kurum Müdürü Nihat DOĞAN’a, daire personeline, hükümlü ve tutuklulara gül takdimi yapılmıştır. Ayrıca İl Müftü Yardımcısı Mevlüt GÜDER tarafından personel, hükümlü ve tutuklulara konferans verilmiştir. 

Kurbanlarımız kardeşlik için

Önemli Linkler
SÜRELİ YAYINLAR DİĞER LİNKLER LİNKLER
 

Esma ül Hüsna
40 Hadis
atatürk
İl Müftümüz

Namaz Vakitleri
Site Duyuruları

ŞOFÖR ALIMI []

İlimiz Müftülüğünde münhal bulunan; aşağıda unvanı, sınıfı, adedi ve müracaat şartları belirtilen kadrolara naklen (kurum içi) sözlü sınavla şoför alınacaktır. İlan Dosyasını İndirmek için

Cami Görevlileri Nakil Sınavı []

İl Cami Görevlisi Nakil Sınav Başvurusu Yardım Dökümanı İçin

2014 Çalışma Programı []

2014 Yılı Çalışma Programını İndirmek İçin

İndirmek İçin

Aylık Çocuk Dergisi

Diyanet Aylık Dergisi

Üye Girişi
Sayfa oluşturulma süresi: 0.05 saniye 1,183,194 Tekil Ziyaretçi