Menü
Yatılı Kur'an Kursu

Serhat Ulu Camii

Devam Eden İnşaatlar

Hoş Geldiniz
Misyonumuz; Toplumun dini ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dininin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Vizyonumuz; Ardahan'da İslam Dinine ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
İl Müftüsü Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Kuzupınar Köyüİl Müftümüz Aytekin YILMAZ, İlçe Müftüsü Eşref GÖRGÜLÜ ile birlikte 26 Şubat Perşembe günü Göle İlçesine bağlı Bellitepe ve Kuzupınar köylerine ziyarette bulundu. Köy halkının sıcak karşılamasından son derece memnun olan Müftü YILMAZ, “ Gittiğim her yerde bunu söylüyorum. Camilerimiz köylerimizin en hayati organı olan kalbi gibidir. Madem bu eserler maddi birer imar olarak vücuda getirilmiş, bizlere düşen de manevi imarını gerçekleştirmek ve beş vakit namazımızı camilerimizde kılmaktır. 

Sınır Halkıyla Sınırları Kaldıran Buluşma

posof22 Şubat Pazar günü Türkgözü köyü halkı ile bir araya gelen İl Müftüsü Aytekin YILMAZ, halkla sohbet ederek dilek ve temennilerini dinledi. Samimi ortamda geçen sohbet köy odasında gerçekleşti. Köy muhtarı Yavuz HAZIR ve köy halkı bu durumdan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

Sınır Köyünde Minareden Çifte Ezan Yankılandı

posof22 Şubat Pazar günü Posof İlçemizin Gürcistan sınırında bulunan Türkgözü Köyüne giden İl Müftüsü Aytekin YILMAZ ve beraberindeki hocalar birlikte kutlama programı icra ettiler. Bu kapsamda yatsı namazı öncesi köy Camisinde mevlüt ve çifte ezan okundu. İl Müftümüzde geçen yıl başlatmış olduğumuz bu programların her yıl devam edeceğini söyledi.

Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Ruhu Şad Olsun

İl Müftüsü21 Şubat Akşamı da Şehit ve Gazilerimiz unutulmadı ve Merkez Caminde Yatsı Namazı öncesi Mevlüt Programı düzenlendi. Program sonunda camii cemaatine gül suyu ve çikolata ikram edildi.

İl Müftülüğü Kutlamalara Manevi Coşku Kattı

Deniz PİŞKİNArdahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümü münasebetiyle kutlamaların içini doldurma adına İl Müftülüğümüz tarafından 21 Şubat Cumartesi günü Kur'an ziyafeti düzenlendi. Halk Eğitim Merkezinde yapılan programa davetli olarak Erzurum Ömer Nasuhi BİLMEN Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden Nurettin YILDIRIM, Erzurum Merkez Kadana Camii İmam-Hatibi Yunus KILIÇ ve Neyzen Ahmet KARCIOĞLU katıldı.          

Bruce İhtida Merasimi İle Hamza Oldu

HamzaZimbabwe vatandaşı olan Bruce Tapiwa TOMONDO Ardahan İl Müftülüğüne gelerek Müslüman olmak istediğini söyledi. İl Müftümüz Aytekin YILMAZ By TOMONDO’ yu makamında ağırladı ve çeşitli ikramlarda bulundu.  Türkçe bilmeyen Bruce Tapiwa TOMONDO’nun meramını tam olarak anlatabilmesi için İhtida merasiminde İngilizce öğretmeni de hazır bulunduruldu. Müftü YILMAZ’ ın İslâm Dininin İman esasları ve İbadetleri ile ilgili vermiş olduğu temel bilgilerin İngilizce çevirisi yapıldı. 

Sayın Valimiz Din Görevlileri Toplantısına Teşrif Etti

Vali BeyŞubat ayı personel toplantısı 16.02.2015 Pazartesi  günü saat 09:00 da Merkez Camii toplantı salonunda yapıldı. Sayın Valimiz Ahmet DENİZ toplantıya teşrifleriyle bizleri onurlandırdı.

İl Müftüsü Aytekin YILMAZ’ ın müftülük hizmetlerini ve faaliyetlerini kısa başlıklar halinde sunduğu toplantıda İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlara önemli açıklamalarda bulunan Sayın Valimiz Ahmet DENİZ, Ardahan’ın huzurlu ve güzel bir şehir olduğunu, değerlerimizi topluma iyi öğretmemiz gerektiğini, >>>>>>>>

Kurbanlarımız kardeşlik için

Önemli Linkler
SÜRELİ YAYINLAR DİĞER LİNKLER LİNKLER
 

Esma ül Hüsna
40 Hadis
atatürk
İl Müftümüz

Namaz Vakitleri
Site Duyuruları

Cami Görevlileri Nakil Sınavı []

İl Cami Görevlisi Nakil Sınav Başvurusu Yardım Dökümanı İçin

2014 Çalışma Programı []

2014 Yılı Çalışma Programını İndirmek İçin

İndirmek İçin

Aylık Çocuk Dergisi

Diyanet Aylık Dergisi

» Hava Durumu
    ARDAHAN
Üye Girişi
Sayfa oluşturulma süresi: 0.04 saniye 1,102,947 Tekil Ziyaretçi