Menü
Yatılı Kur'an Kursu

Serhat Ulu Camii

Devam Eden İnşaatlar

Hoş Geldiniz
Misyonumuz; Toplumun dini ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dininin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Vizyonumuz; Ardahan'da İslam Dinine ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
Kur’an Kursu Öğreticilerine Yönelik Kurs Düzenlendi

Kur'an KursBaşkanlığımızca vatandaşlarımızın dini hayatına rehberlik eden görevlilerin din hizmetlerinde daha etkin ve verimli hizmet sunabilmeleri, Kur’an-ı Kerim’i usulüne uygun olarak okumaları, mesleki yeterliliklerini artırmaları maksadıyla hazırlanan “Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Programı” çerçevesinde İl Müftülüğümüz ve İlçe Müftülükleri bünyesinde görev yapan >>>>>>

Cuma Namazı Saatleri

08 Kasım 2015 tarihinde Türkiye genelinde geri saat uygulamasında geçildiğinden  özellikle işçi ve memurların da Cuma namazlarını rahat bir şekilde eda edebilmeleri için Cuma Namazı Ezanı saat 11:55'de okunacaktır.

İlçe Müftüleri Toplantısı Yapıldı

Toplantıİl Müftülüğümüz ile İlçe Müftülükleri arasında koordinasyonu güçlendirmek, yürütülen faaliyetlerde birlikteliği ve işbirliğini sağlamak, hizmette kalite ve verimliliği artırmak ve Umreye görevlendirilecek Kafile Başkanı ve Ekip Personeli tespitini yapmak amacıyla 9 Kasım Pazartesi günü İl Müftülüğünde İlçe Müftüleri toplantısı yapıldı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İl Müftümüz Aytekin Yılmaz, Müftü Yardımcısı Mevlüt GÜDER ve beraberindeki heyetle birlikte Sayın Valimiz Ahmet DENİZ’ i makamında ziyaret ederek bir buket çiçek taktim etti.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Programı

Bir arada yaşa kültürümüzün merkezi olan camilerimizin toplum hayatındaki önemini bir kez daha hatırlatmak, vatandaşlarımızın camilerimiz ile daha içten ve kararlı bir ilişki kurmalarına vesile olmak, camilerimizin ve çevresinin bakım, onarım ve temizliğini yapmak ve toplumda yer edinmesini sağlamak amacıyla 1986 yılından beri 01-07 Ekim tarihleri arası Camiler Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır. Daha sonra din görevlilerini onura etmek amacıyla 2003 yılından itibaren de haftanın ismi Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak değiştirilerek etkinliklerin çeşitliliği artırılmış, içeriği zenginleştirilmiş ve ülke genelinde açılış merasimleri düzenlenmeye başlanmıştır. Bu etkinlikler çerçevesinde Ardahan İl Müftülüğü ile T.D.V. Ardahan şubesi de 15 Ekim Perşembe günü Halk Eğitim Merkezinde bir program gerçekleştirdi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor

Geçen yıl “Cami ve Gençlik” teması altında “Geç kalma genç gel”, “Cami gençlerle daha güzel”, “Gençler sizsiz cami çok ıssız” gibi başlıklar altında çeşitli etkinliklerle kutladığımız Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yılda Camii ve Namazla Arınma başlığıyla anlam kazanacağına inandığımız haftanın ilk etkinliği 11 Ekim Pazar günü Merkez Caminde sabah namazının ardından yapılan “Gençlik Huzurda Buluşuyor” programı ile başlamış oldu.  

İlçe Müftüleri Toplantısı Yapıldı

İl Müftülüğümüz ile İlçe Müftülükleri arasında koordinasyonu güçlendirmek, yürütülen faaliyetlerde birlikteliği ve işbirliğini sağlamak, hizmette kalite ve verimliliği artırmak amacıyla her ay ilimizin farklı ilçelerinde düzenli olarak yapılan İlçe Müftüleri toplantısı, 8 Ekim Perşembe günü İl Müftülüğünde yapıldı. 

Kurbanlarımız kardeşlik için

Önemli Linkler
SÜRELİ YAYINLAR DİĞER LİNKLER LİNKLER
 

Esma ül Hüsna
40 Hadis
atatürk
İl Müftümüz

Namaz Vakitleri
Site Duyuruları

2015 YILI KURBAN KOMİSYONU KARARLARI []

2015 Yılı Kurban Komisyonu Kararlarını indirmek İçin


Cami Görevlileri Nakil Sınavı []

İl Cami Görevlisi Nakil Sınav Başvurusu Yardım Dökümanı İçin

2014 Çalışma Programı []

2014 Yılı Çalışma Programını İndirmek İçin

İndirmek İçin

Aylık Çocuk Dergisi

Diyanet Aylık Dergisi

Üye Girişi
Sayfa oluşturulma süresi: 0.05 saniye 1,368,079 Tekil Ziyaretçi