Menü
Yatılı Kur'an Kursu

Serhat Ulu Camii

Devam Eden İnşaatlar

Hoş Geldiniz
Misyonumuz; Toplumun dini ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dininin temel kaynaklarına dayalı doğru ve güncel bilgi ile toplumu din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir. Vizyonumuz; Ardahan'da İslam Dinine ilişkin her hususta referans alınan, en etkin ve saygın kurum olmaktır.
PROJELERİMİZ

Sayın Aytekin YILMAZ, tarihinde Ardahan’a İl Müftüsü olarak atandıktan sonra, daha önce görev yaptığı yerlerde de uyguladığı gibi İlimize atandığı tarihten itibaren, önce İl Merkezinden başlamak üzere ilçe ve köylerde görev yapan tüm imam- hatip ve müezzin kayyımları evlerinde ziyaret etmenin yanında, esnaf ziyaretleri, kahvehane ziyaretleri, kamu kurum ve kuruluşları,  üniversite öğrencileri ve ilk öğretim okullarını ziyaret etmiştir. Bu ziyaretlerinin yanında cezaevi, hastane ve taziye amacıyla acılı aileleri yalnız bırakmamıştır. İlimize atandığı 21.08.2013 tarihinden itibaren İl Müftüsü Aytekin YILMAZ, aşağıdaki PROJELERİ gerçekleştirmiş olup, bu projeler hala devam etmektedir.

TAKİP EDİLEN PROJELER:

1.100 Kişilik Yatılı Kız Kur’an Kursu”: Ardahan İl Müftülüğü tarafından, hazineye ait olan ve Diyanet İşleri Başkanlığına tahsisli Gürçayır Mahallesi Çayıraltı mevkii 113 ada, 38 no’lu parselde kayıtlı 8.884,62m² olan arsanın 704 m² alanına 100 (yüz) kişilik Yatılı Kız Kur’an Kursu binasının yapımı planlanmış ve projesi yakından takip edilmekte olup 29 Nisan 2013 tarihi itibariyle inşaat çalışmaları başlamıştır. Kasım ayı itibariyle zemin kat ile birlikte 4 katın kaba betonu atılmış olup 4. katın atılması için çalışmalar devam etmekte, 2014 yılı içerisinde inşaatın tamamlanması planlanmaktadır.

2. “Serhat Ulu Camii”: Serhat şehri olan Ardahan İlimize yakışır, sosyal donatıları olan, sembol bir camii yapımı planlanmaktadır. Bu konuda söz konusu cami ismi ile bir dernek kurulmuş ve 12 Temmuz 2013 Cuma günü camii temeli atılmış olup, temel bodrum ve iş merkezi katı betonlanmış, dükkân kısmı kalıbı çakılmış, 2014 yılı içinde kaba inşaatın tamamlanması planlanmaktadır.

3. İl Merkezinde dernekleri kurulmuş ve çalışmaları Müftülüğümüzce takip edilen; Müderris İbrahim Efendi Camii”, “Sanayi Camii”,Karagöl Mahallesi Yeni Camii”, projeleri devam etmektedir. “Hoca Ahmet Yesevi Camii” nin yapımı Diyanet İşleri Başkanlığımızın katkılarıyla yapılmakta olup Müftülüğümüzce takip edilmektedir. “Yunus Emre TOKİ Camii’nin yapımı TOKİ tarafından yapılmakta olup Ağustos 2014 tarihinde ibadete açılacaktır. 11 Ekim 2013 Cuma günü temelinin kazıldığı 650 kişi kapasiteli Karagöl Mahallesi Yeni Camii’nin, 04 Kasım 2013 Pazartesi günü temeli atılarak radyan betonu bitirilmiştir.

4. Aile İrşat Rehberlik ve Okuma Salonu: Hanımların vakit namazlarını kılacağı, Kur’an okuyacağı, sohbet edebileceği Aile Okuma Salonun İlimiz Merkez Camii zemin katında inşaat çalışmaları tamamlanmış olup 14 Şubat 2014 tarihinde Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu ve İl Müftüsü Aytekin Yılmaz tarafından açılışı yapıldı. Bayanların günlük kitap okumaları, Ramazan ayında teravih namazlarını kılabilmeleri, mukabeleleri takip edebilmeleri ve isteyen bayanların Cuma namazlarını rahat bir şekilde kılmalarına imkân sağlayacak bir yapı İlimize kazandırılmış oldu.

5. Evlilik Rehberi: Aile kurmanın amacı mutlu ve devamlı bir evlilik ile toplum mutluluğunun da sağlanmasıdır. Bu açıdan evlilik töreni icra eden Belediyemizin ilgili biriminde evlenme imzası atan çiftlerin bu yeni kurdukları binanın sağlam bir bina olması gerektiğini hatırlamalarına rehberlik sağlayacak bir projedir. Kitapçık hazırlıkları devam etmektedir.

6. STK’larla Toplanıyoruz Ayda Bir”: Projemiz, Ardahan İl merkezinde bulunan Dini alanda hizmetleriyle temayüz etmiş bulunan Sivil Toplum Kuruluşları(STK), Dernek, Vakıf temsilcileriyle yapılan aylık istişare toplantıları İl Müftümüz önderliğinde yapılan toplantılar bir ay içerisinde bulunduğumuz yerlerde ki dini, kültürel açıdan yapılan faaliyetlerin insanımıza ulaşmasında daha verimli çalışmaların yapılmasının istişare edilmesini amaçlamaktadır.

7. “Tefsir Dersleri”: İl Müftü Yardımcısı Mevlüt GÜDER ve Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Eyüp KALKAN tarafından Ardahan Merkez Camii yanında bulunan Hacı Kazım Yılmaz Kur’an Kursu bitişiğindeki TDV Toplantı Salonunda her Cuma günleri akşam namazını müteakiben yapılmaktadır.

8. ”Sabah Namazında Buluşalım” İl Müftülüğü ve STK’lar ile koordineli 15 günde bir, bir camide birlikte sabah namazı kılınmaktadır.

9. “Camiler Temizleniyor”: İŞKUR’dan alınan elemanlar ile cumartesi, pazar günleri belirli bir plan dahilinde İl Merkez ve köylerdeki camilerin genel temizliği yapılmaktadır.

10. “Ölüm En Büyük Nasihattir”: Projesi kapsamında her köye mezar sayısı veya daha fazla fidan dikme kampanyası devam etmektedir.

11. “Bu Yıl Boşa Geçmesin, Haydi Kur’an Öğrenelim”: Projesi kapsamında her köy ve camide ihtiyaç odaklı Kur’an kursu veya camide Kur’an öğretimi projeleri devam etmektedir.

12. “Acınızı Paylaşıyoruz”: projesi kapsamında imkan nispetinde tüm cenaze namaz veya taziyelere katılınmakta ve  ortama göre dini sohbetler yapılmaktadır.

13. “İmamsız Köy Kalmasın”: İmam Hatip Lisesi mezunu gençler İŞKUR bünyesinde hem mesleklerini icra etmekte, hem de cami temizliğini yapmaktadırlar. Bu vesileyle boş olan cami kadroları doldurulmuştur.

14. “İslam ve Toplum Radyo programı”: İslam, fert ve topluma huzur veren prensipleri belirli bir program dâhilinde Kur’an-ı Kerim ve ilahilerle süslenen sohbet programı.

Kurbanlarımız kardeşlik için

Önemli Linkler
SÜRELİ YAYINLAR DİĞER LİNKLER LİNKLER
 

Esma ül Hüsna
40 Hadis
atatürk
İl Müftümüz

Namaz Vakitleri
Site Duyuruları

2016 Yılı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı(MBSTS)'na İlişkin Bilgilendirme Duyurusu []

2016 Yılı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı(MBSTS)'na İlişkin Bilgilendirme Duyurusunu indirmek İçin


18 Ocak 2016 MBTİ Cevap Anahtarı []

18 Ocak 2016 MBTİ Cevap Anahtarını indirmek İçin


2016 YILI HAC MÜRACAATI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR []

2016 YILI HAC MÜRACAATI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR Duyurusunu indirmek İçin


V.H.K.İ. ALIMI SINAV İLANI []

Ardahan Damal İlçe Müftülüğüne V.H.K.İ. Alımı Sınav Duyurusunu indirmek İçin


2015 YILI KURBAN KOMİSYONU KARARLARI []

2015 Yılı Kurban Komisyonu Kararlarını indirmek İçin


Aylık Çocuk Dergisi

Diyanet Aylık Dergisi

Üye Girişi
Sayfa oluşturulma süresi: 0.13 saniye 1,479,298 Tekil Ziyaretçi